PC Gaming Zone

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gaming forum


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba]

    Jakmau
    Jakmau
    Noob
    Noob


    Število prispevkov : 7
    Registration date : 29/01/2009

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Empty [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba]

    Objavlja  Jakmau Čet Jan 29, 2009 5:53 pm

    14.7.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] P-magazine

    Laszlo Bölöni zapušča Standard že po dveh tednih?

    V Standardu se dogajajo čudne stvari. Laszlo Bölöni, ki je v klubu šele 13 dni,
    naj bi po naših dobro informiranih virih že zapuščal ta klub. Vzrok za to je, da
    Bölöni ni mogel zdržati v klubu zaradi tega, ker je član Standarda Marco Ingrao,
    nekdanji partner Bölönijeve hčerke. Najprej je Laszlo Bölönihotel hotel Ingraoja prodati,
    vendar mu je to preprečil predsednik Reto Stiffler, ki meni, daje Ingrao več kot
    očitno predober igralec, da bi ga prodali zaradi osebnih interesov trenerja.
    Laszlo Bölöni je na to potezo predsednika odgovoril z naslednjimi izjemno
    izbranimi besedami: "Čigav k***c je ta p***** Švicar?!?!?! On bo govoril kaj naj delam?!?!
    Mene ne bo noben je**l!Če mi ne bo pustil svobode zapuščam klub!!"

    Predsednik se na to izjavo še ni odzval, verjetno pa bo romunskemu strategu
    dal nogo in Standard bo po dveh tednih spet iskal novega trenerja, vseeno pa nekateri
    še vedno upajo na spravo tako med Bölönijem in Stifflerjem kot tudi med Bölonijem
    in Ingraojem. Navijači že zbirajo peticije, če slučajno predsednik Bölönija ne bi
    odpustil, saj je Ingrao odličen igralec.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Boloni3
    Noben me ne bo je**l!



    Je bil to zadnji trening Laszloja Bölönija pri Standardu?


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 24

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 22

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 2

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 1

    15.7.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Demorgenbe

    Standard po 14 dneh spet brez trenerja!

    Potem, ko je včeraj živce izgubil zdaj že nekdanji trener belgijskega prvaka
    Standarda Laszlo Bölöni zaradi predsednikove preprečitve prodaje Ingraoja
    je danes zjutraj Bölöniju in medijem predsednik kluba Standard, Švicar Reto
    Stiffler mirno sporočil, da se zaradi Bölönijevih primitivnih izjav ne bo več
    ukvarjal in da je odpuščen. Dejal je še, da klub v prihodnje ne bo imel več
    trenerjev Bölönijeve starosti(52 let) in da bo klub v prihodnjih dneh imel novega,
    mladega stratega, ki ne bo mislil, da je klub njegov in da bo v klubu lahko ostal
    več let. O imenih še ni hotel govoriti, šušlja pa se, da naj bi trener Stadnarda
    postal 32-letni Francoz David Carre, ki je sedaj na klopi Auxerreja pomočnik.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] DavidCarre
    Naslednjik Bölönija?



    16.7.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Spletna-stran

    Slovenec na klopi Standarda!

    Danes je vodstvo kluba z Retojem Stifflerjem na čelu izbralo novega trenerja
    Standarda. Iskali smo mladega, nadarjenega in nepoznanega trenerja, ki
    bo na klopi Standarda lahko preživel mnoga leta. Vsem tem kriterijem je
    najbolj ustrezal Slovenec Jaka Maučec. Do njega smo prišli tako, da nam ga
    je priporočil mladi Axel Witsel, ki je bil junija z belgijsko olimpijsko reprezentanco
    na pripravah v Moravskih Toplicah, tam se je na eni zabavi, katero so obiskali Belgijci
    spoznal z Maučecem, ki ga je takoj prepoznal. Pogovarjala sta se in vsi so videli v
    Maučecu talent za trenerja. Včeraj pozno zvečer smo poklicali Maučeca na telefon
    in danes zjutraj je že bil na poti proti letališču iz katerega bo prispel v Belgijo, da
    podpiše pogodbo in tudi uradno postane trener Standarda.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Witsel_everton_1
    Je dobro ocenil talent Maučeca?


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Sign_here

    Takoj ko sem prispel v to mesto Liege na vzhodu Belgije sem moral priti k stadionu, da sem v klubskih prostorih kluba s polnim imenom Royal Standard de Liege podpisal pogodbo s tem klubom, da bom njihov trener. Podpisal sem za 1 sezono z možnostjo podaljšanja, kot pa sva se z predsednikom pogovarajala bi oba bila najraje, če bi podpisal pogodbo za nedoločen čas Very Happy, a pač trenutno so slabe izkušnje na strani vodstva kluba in več kot za eno sezono zaenkrat z menoj ne bodo podpisali. Prejemal bom sanjskih 5.250€ na teden. Cilj mi je absolutno obranitev naslova, a za prestope sem dobil "le" 925.000 €, saj je klub v finančni stiski. Za plače sem dobil najprej 94.000 €, a že zdaj za te klub porablja 93.500€ in predsednika sem ponižno prosil, da če hoče kakšne okrepitve bo potrebno povečati še denar za plače, tako sem dobil na koncu 110.000 € na teden na voljo za plače. V pogodbi še piše, da sem prejel klubski avto JE DESIGN Street Rocket Audi Q7

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Je-design-street-rocket-audi-q7-1

    Ter začasno stanovanje, ki ga ima v najemu klub, dokler si ne bom kupil svojega. Na mail sem dobil mail v jeziku, ki ga zaenkrat še ne poznam, seveda pa sem bom z bivanjem v Belgiji naučil. Reto Stiffler mi je poslal naslednje slike mojega stanovanja:

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] StLaurent%20017-1

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] StLaurent%20009-1

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] StLaurent%20008-1

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] StLaurent%20011-1

    Ni ravno po mojem okusu, a za silo je, imam pa v načrtu že prenovo tega stanovanja.

    Na mail sem dobil še naslednje sporočilo enega izmed treh generalnih direktorjev in sicer Američana Toma Russel-a.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Background

    Grb:
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 250

    Še naši dresi:
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Dresi

    Torej večino o klubu vem, ko me zanima če smo s katerim klubom povezanim me skoraj zadane kap, saj smo povezani s sijajnimi klubi, ki imajo kar nekaj mladih igralcev, na katerih bo prinas slonela igra.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Parent-klubi


    Bistvene podatke o klubu sem torej izvedel, že jutri me čaka prvi trening z ekipo, po jutrinjem pa že prva prijateljska tekma.
    Jakmau
    Jakmau
    Noob
    Noob


    Število prispevkov : 7
    Registration date : 29/01/2009

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Empty Re: [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba]

    Objavlja  Jakmau Čet Jan 29, 2009 11:05 pm

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 250TISKOVNA KONFERENCA[FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 250


    Novinar Gasperowsky sprašuje:

    1) Glede na to da vas je Witsel priporočil bo vaš ljubljenček?
    Najprej seveda hvala za vprašanja in da ste prebili ta led. Res je, da me je Axel Witsel priporočil vodstvu kluba in da mi to nekaj pomeni, da mi tako talentiran igralec, kot je Axel priporoča, čeprav se je z mano samo pogovarjal. Vesel sem, kot bi bil vsak, če bi ga nekdo predlagal. Kar se tiče Axelove vloge v klubu pa ne pomeni nič, ne morem pa ga pustiti na klopi, saj je ne izmed najboljših igralec, ki se bo še zelo razvijal in lahko postane najboljši igralec ne samo v Belgiji, temveč tudi v Evropi, v svetu! Skratka, ni moj ljubljenček, bo pa igral eno vidnejših vlog v ekipi.

    2) Boste prodali Defourja in Witsela če pride ponudba v višini 10M?
    (smeh) Zdaj ste me pa malo nasmejali, se opravičujem. O Witslu ne bom več izgubljal besed, Steven Defour pa je igralec, ki je že zdaj pri svojih 20-ih letih zelo zrel in kakovosten igralec. Tudi on se lahko razvije v najboljšega. Te dvojice ne prodam za 50.000.000 €!

    3) Denarja za okrepitve ni veliko, si lahko obetamo sploh kaj konkretnega?
    Res je, da denarja ni največ, a s tem problemom sem se že soočil. Večino okrepitev bo verjetno prišlo le na posojo, upam pa, da se bo v tem letu naše finančno stanje izboljšalo, da nam v naslednjem letu ne bo trebalo igralcev dobiti samo na posojo, temveč jih bomo lahko tudi kupili. Glede okrepitev še ni ničesar znanega, vendar pa že potekajo pogovori z nekaterimi morebitnimi okrepitvami. O imenih zaenkrat še ne bi govoril, vse boste izvedeli ob pravem času.

    4) Prihaja kateri na posojo iz Juventusa?
    Kot ste že izvedeli je naš matični klub Juventus in sam si obetam vsaj eno posojo iz strani Juventusa, saj imajo veliko mladih izjemno talentiranih igralcev, ki pa zaradi konkurence v prvi ekipi se v njo ne morejo prebiti oz. tam nimajo nobene vidnejše vloge. Upam, da se bomo v teku mojega vodenja pri Standardu z Juventusom dobro razumeli, ter, da nam bodo z veseljem posojali igralce, ki pri njih ne bodo prišli v prve plane, pa bodo za nas dovolj dobri.

    5) Se morda bojite nepridipravih, da vam nebi ukradli avtomobila?
    Pravzaprav se nepridipravih ne bojim nič. Moj avto je zavarovan in ko ga ne uporabljam je zaklenjen v garaži, ki ima alarme, tako, da bojazni ni.

    6) Stanovanje ni ravno najboljše, ga boste popolnoma prenovili ali se boste selili?
    Kot sem že dejal ob prihodu stanovanje ni ravno po mojem okusu, je pa za silo čisto ok. O tem, da bi zapustil stanovanje ne razmišljam, bom pa se lotil temeljite prenove, da bo moje stanovanje sodobno in lepo.


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 1874589923_small_1
    Fenomenalen dvojec ne odhaja!


    Sledil je novinar zorko7

    1. Zakaj Standard?
    Trenutno nisem imel nobene službe, ko so me poklicali iz Belgije sem sprva mislil da je to šala, a ko sem dojel, da ni sem bil takoj za! Standard mi je tudi kot klub zelo simpatičen, saj ima veliko mladih igralcev, ki so veliki talenti in številne igralce, za katere vas večina še ni slišala, pa so tako kakovostni, da bi lahko igrali v najboljših svetovnih klubih.

    2. Kako se počutite v tem mestu?
    Liege je sijajno mesto, navdušila me je arhitektura v tem mestu, ki je prekrasna. Mesto pa živi dan in noč, kadarkoli greš kam je veliko ljudi na ulicah, ki so zelo prijazni in družabni.

    3. Vaš glavni adut?
    V bistvu je veliko igralcev enakovrednih, nekateri pa sami prevzamejo vodilno vlogo, ker so pač taki igralci, tip takega igralca bi jaz rekel, da je Defour. Kar se tiče pozicije pa smo najmočnejši na sredini igrišča, ki je srce ekipe. Čeprav je že zdaj vezna linija odlično jo bomo poiskušali še okrepiti, da bi še povečali konkurenco za prvo ekipo, da bi igrali res tisti najboljši tisti hip.

    4. Lahko pričakujemo kakšne nam znane okrepitve?
    O imenih še ne bi nič, pravtako še ni znana nobena okrepitev. Sem pa prepričan, da ste vsaj za nekatere igralce že slišali.

    5. Ali morda prihaja kakšen Slovenec?
    Zaenkrat v načrtu nimamo, da bi prišel kakšen Slovenec, nam je pa zanimiv Haris Vučkić, ki je velik talent, vendar ga zaenkrat ne bomo kupili. Prvo sezono ga bomo opazovali, kako bo igral za Domžale in kako bo napšredoval. Če bomo zadovoljni s prikazanim in z njim ne bo podpisal kateri drugi klub pa bi lahko prišel Vučkić naslednje leto.

    6. Je res, da se zanimate za Daria Zahoro?
    Ne, to pa ni res. Preprosto je preslab igralec za Standard, če je odličen igralec za slovensko ligo, še ne pomeni, da je dober za belgijsko.

    7. Kam ciljate letos?
    Prvotni cilj je seveda obranitev državnega naslova, potem pokal bi jaz malo zapostavil, tam bodo verjetno igrali igralci, ki jih ne bomo videli v prvi postavi na ostalih tekmah, vsaj tako imam v načrtu. Čez nekaj dni naš že čaka prvo finale in sicer superpokal Belgije, kjer je naš nasprotnik Anderlecht, bilo bi sijajno, da bi že po manj kot enem tednu na klopi Standarda osvojil prvo lovoriko. V Evropi pa je seveda najprej se uvrstiti v skupinski del lige prvakov, potem pa je vse odvisno od skupine. Vsekakor pa bomo ne glede na skuino poiskušali ostati v Evropi, če ne v ligi pravkov pa vsaj v pokalu UEFA.

    8. Lahko osvojite belgijsko prvenstvo?
    Kot sem že dejal, moj cilj je, da obranimo ta naslov, ekipa pa je vsekakor dovolj kakovostna za ta uspeh, ob okrepitvah pa bo še močnejša, tako, da čeprav se ne rad dajem med favorite nas vseeno štejem za ene glavnih favoritov belgijskega prvenstva v sezoni 2008/2009.

    9. Največji klubski rival?
    Največji klubski rivali so Anderlecht, Charleroi in Club Brugge.

    10. Kdo bo vaš pomočnik?[
    Prejšnji pomočnik je šel skupaj z Bölönijem, takom, da je sem trenutno brez pomočnika. Ga pa že pospešeno iščem in sem blizu dogovora z enim, ki je zelo kvaliteten, prihaja pa iz države, s katero smo bili pod nekdanjo Jugoslavijo. Več pa boste izvedeli, tako kot o okrepitvah v naslednjih dneh.


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Liege_and_the_river_Meuse_a-full
    Maučeca je Liege navdušil!


    Naslednji se je opogumil ZeKo4

    1. Zadovoljni s službo pri Standardu?
    Seveda sem zadovoljen.

    2. Bo v igri spet denar, tako kot pri Muri, ko ste za nekatere krivično dosegli tiste uspehe?
    Ne! V času, ko sem zapustil Muro in v času do sedaj sem postal boljša oseba, popravil sem se in ne lažem in goljufam več. To je moja preteklost, ki je ima velik temen madež, na katerega vsekakor nisem ponosen...

    3. Prihaja kakšen srb?
    Zaenkrat v planu za igralski kader ni nobenega Srba.

    4. Kakšna bo taktika [SS]?
    V bistvu sem si že naredil nekaj taktik, natančneje 5, ki jih bom uporabljal ob različnih tekmah. Tako, da ne vem katero taktiko naj vam predstavim, vam bom kar to:
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Taktika


    5. Najboljši mladinec [SS]?
    Če odmislim Defourja in Witsla, ki ju kljub letom se sodim več kot mladince, je po mojem mnenju najboljši oz. kaže največ potenciala Gaël Arend
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Gael-arend

    6. Res prihaja iz Porta Raul Meireles?
    To mislim, da se ne bo zgodilo, ker Porto, ki je naš matični klub bo seveda svoje najboljše igralce prihranil za sebe, nam pa bo posodil igralce, ki jih ne bo potreboval, no pričakujem, da nam jih bo. Kolikor vem pa je Raul Merireles eden izmed najboljših, če ne najboljši igralec Porta, tako, da lahko o njegovem prihodu v Standard zaenkrat le sanjamo.


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 634841_mediumsquare
    Zaenkrat le v Maučecevih sanjah


    Naslednji na vrsti je bil Mister W oz. Wokinho

    1. Podlegli ste pritisku in ste goljufali. Ali bo tako tudi letos, saj je Standard klub z več ambicij ?
    Ne! Kot sem že prej omenil novinarju ZeKo4-tu sem se premenil in ne bom več počel teh neumnosti, ki sem jih počel pred časom, razočaral sem vse, poleg tega pa osramotil sam sebe, ime Mure in še veliko več...

    2. Kaj je bilo sploh krivo, da ste to počeli ?
    Ne rad se vračam z mislimi v tiste čase, kot sem potem dejal so bili krivi uspehi v ligi prvakov pa si potem nisem upal izgubiti tekme, še enkrat javno izrekam iskreno opravičilo za moja nespametna dejanja.

    3. Veljali ste kot eden najbolj spoštljivih trenerjev v Sloveniji in nato tole. Zakaj ste se spremenili ?
    Saj sem rekel... nisem si upal izgubiti tekme. Sem se pa sedaj spet spremenil in sem spet pošten.

    4. Množici ste lagali, da niste kriv, vendar Rokoko je imel prav. Zakaj ste lagali občinstvom in navijčem ?
    Nisem jih hotel razočarati, vesel sem bil, ko so se veselili mojih uspehov, zato si jih nisem upal razočarati.

    5. Ali mislite, da je Standard z vašim prihodom, izgubil število navijačev ?
    Ne! Pridobil jih je, v zadnjih dnevih po odporu proti trenerju Bölöniju in njegovi odpustitvi so bili naravnost navdušeni, ob mojem prihodu pa vzhičeni! K večjemu smo navijače pridobili kot pa izgubili.

    6. Kako jih boste mislili pripeljati nazaj ?
    Očitno ne poslušate kaj govorim.

    7. Kolikšen znesek je sploh igral v tej igri ?
    Ne razumem? V kaki igri? Nikjer nisem nikogar podkupoval.


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 4148078949
    Navijači Standarda vzhičeni ob prihodu Maučeca!


    dzozo-ta je zanimalo:

    1.) Srečno v Belgiji!
    Hvala.

    2.) Ste lahko prvak letos?
    Kot sem že dejal moštvo je dovolj kakovostno, da lahko naslov obrani. Ob dodatnih okrepitvah, ki bodo konkurenco še izboljšale pa bomo imeli po mojem mnenju najboljšo ekipo v belgijskem prvenstvu in upam, da ne bomo imeli prevelikih težav pri osvojitvi belgijskega prvenstva. Vendar nočem biti preveč optimističen, ker bi bil zelo zbit če nam mogoče to, kar obljubljam ne bi uspelo.

    3.) Axel Witsel je izjemen potencial, ki ga bo težko obdržati ali se motim?
    Prej sem že omenil, da ima potencial, da postane najboljši igralec na svetu. Vendar fant je tudi inteligenten in zna razmišljati, sam je dejal, da bi še rad ostal pri Standardu, da se tu razvije v najboljšega nogometaša in šele nato se proda v klub, ki je v samem svetovnem vrhu in da ne bi tam sedel, ampak igral!

    4.) Kaj bo letos za vas prvovrstnega pomena?





    Prvovrstega pomena bo osvojitev oz. obranitev prvenstva, na drugem mestu pa je Evropa, kjer upam na uvrstitev v skupinski del lige prvakov, potem pa bomo vidila kako bo, glede na skupino in ostale dejavnike.

    5.) Z Muro vam je veliko uspevalo, ker je to boljši klub so apetiti še večji?
    Da, pravtako pa so tudi igralci boljši, seveda pa sem vesel, da je tu veliko večja mera profesionalnosti in to mi ustreza. Pogoji so fenomenalni, predvsem za delo z mladimi, menim, da bomo v prihodnosti proizvedli še več nogometašev za sam svetovni vrh!

    6.) Hvala za odgovore!
    Malenkost, hvala za vaša vprašanja!


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Logo%20jupiler%20league
    Standard lahko osvoji Jupiter Pro Ligo!


    Jureta

    1. Kako se počutite ?
    Fenomenalno!

    2. Je Standard sposoben pridti tako daleč kot je prišla Mura ?
    Je, vendar o prihodnosti ne maram razmizšljati, zdaj smo tu in to je najbolj pomembno!

    3. Je res da se zanimate za Rakoviča ?
    (smeh) Kaj vam gre vse po glavi vam novinarjem. Če bi to naredil bi sam sebe odpustil... Rakovič enostavno ni igralec za Standard, v Standardu veljajo neki standardi.

    4. Koliko denarja ste pripravljeni odšteti za Sakhoja ?
    Sakho je idealen igralec za nas, ker je mlad, vendar je naša obrambna vrsta izjemno močna in ne potrebujemo okrepitev v centarlni branilski liniji. Poleg tega bi Sakho težko prišel k nam, najvažnejše dejstvo pa je, da nam finance ne dovoljujejo zaenkrat takih nakupov. Morda v prihodnosti.

    5. Je res da ste se povezali z Povirkovim Arsenalom ???
    Nažalost ne, bi bilo pa to sijajno, saj ima Arsenal veliko igralcev, ki bi spadali v naš sistem igre. Po drugi strani pa bi potem imeli prvo postavo sestavljeno iz posojenih igralcev, ki jih bo verjetno že zdaj veliko.


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Rakovic
    Ne ustreza standardom Standarda!


    Kot zadnji je spraševal Fisherel

    Najprej lep pozdrav.
    Lep pozdrav tudi vam.

    1. Verjetno niste nikoli pričakovali, da boste postali trener Standarda, ampak vseeno se za to lahko zahvalite izključno Witselu. Kakšna je pravzaprav ta zgodba na "dolgo" in s čim ste tako prepričali mladega vezista?
    Na zabavi, na kateri je bil tudi Witsel sva se pogovarjala predvsem o moji fiziolofiji in taktični pripadnosti. Witsla sem verjetno navdušil zaradi moje simpatije do mladih igralcev, ki pod mojim vodstvom igrajo, da se čim bolje razvijejo. Všeč mu je bila tudi moja ideja o taktiki, saj sem razlagal, kakšne napake delajo nekateri trenerji, da igrajo vedno neko svojo taktiko. Taktiko je vsekakor potrebno prilagajati nasprotnikom, poleg tega pa pozicija na kateri igralec igra ne pomeni, da se bo gibal samo na tistem področju, temveč bo imel tudi druge naloge, kot npr. ko dobi žogo prodre v kazenski prostor,... Najbolje pa bi bilo, če bi vprašali samega Axela, s čim sem ga tako prepričal.

    2. Predsednik vam zgleda zaupa, ampak navijače je ta presenetljiva novica kar malce razjezila. Se bojite morebitnih groženj ob primeru slabih rezultatov?
    Predsednik mi zaupa in navijači tudi. To sem že prej poudaril, da so bili vzhičeni ob mojem imenovanju, saj so bili jezni nad prejšnjim trenerjem, ki je poiskušal uvesti nek svoj način vodenja kluba, ki ni bil povšeč nikomur. Groženj pa upam, da kljub morebitnim slabim rezultatom ne bo, saj pravi navijači klubu stojijo ob strani v dobem in v slabem, upam, da bo tako tudi sedaj.

    3. Kot nov trener Belgijskega prvaka, kaj mislite da imate več kot ostali trenerji?
    Predvsem je to, da me noben ne pozna in sem na nekakšen način nepredvidljiv. Kot drugo je veliko trenerjev v belgijski prvi ligi starejših in igrajo s starimi načini, Standard pa bo igral moderni nogomet.

    4. Cilji so verjetno enaki, kot vsako leto. Mislite, da boste v vaši krstni sezoni lahko obranili naslov?
    To vprašanje je bilo že večkrat zastavljeno, kot sem rekel, pravzaprav pričakujem obranitev naslova, ob takih igralcih, ki jih imamo in tistik, ki bodo še prišli.

    5. Govori se, da ste navijač italijanskega Juventusa, ki je tudi matični klub vašega Standarda. Je res, da želi predsednik prav zaradi tega vašega simpatiziranja do Juventusa prekiniti pogodbo z njimi ali so to samo govorice nekaterih belgijskih medijev?
    Res je, da sem navijač Juventusa praktično od takrat ko sremljam nogomet (od 6-ega leta), ni pa res, da želi predsednik zaradi tega prekiniti pogodbo z njimi, k večjemu je zadovoljen, ker poznam klub in talente, ki se skrivajo v njem, da bi lahko prišli na posojo in nas okrepili. Torej so to le laži belgijskih medijev, ki ne preverijo svojih informacij ali jih pa vsaj logično povežejo.

    Hvala za odgovore in srečno v tem, vam novem delu!
    Prosim. Vam pa hvala za vprašanja!


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 1139
    Maučecov sveti klub


    Jaka Maučec: Tiskovno konferenco bi zaključil, vsem bi se zahvalil za vprašanja, upam, da ste z odgovori zadovoljni ter da ste izvedeli več o trenutnem stanju v Standardu in ob mojem prihodu v ta klub. Lepo vas pozdravljam in želim vse dobro do naslednjega snidenja ob kakšni priložnosti.
    Jakmau
    Jakmau
    Noob
    Noob


    Število prispevkov : 7
    Registration date : 29/01/2009

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Empty Re: [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba]

    Objavlja  Jakmau Pet Jan 30, 2009 4:55 pm

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Spletna-stran

    Maučec se je torej spoznal z igralci Standarda in jih seznanil s svojim delom. Opravil je dva treninga, dopoldanski je bil opravljen na pomožnem igrišču, najprej so igralci opravili nekaj gibalnih vaj, nato pa so se še malo posvetili žogi, a bolj na lahko, saj Maučec ni hotel tvegati nobene poškodbe že na prvem treningu pod njegovim vodstvom, na srečo so vsi igralci končali prvi trening nepoškodovani. Popoldan pa je Maučec igralce odpeljal v moderni klubski fitnes, kjer so delali na moči, ki bo zelo pomembna za obranitev belgijskega prvenstva in čimboljše predstave v Evropi ob enem pa manj verjetnosti za poškodbe. Maučec je s prvima treningoma in zavzetostjo igralcev zelo zadovoljen, vsi so bili motivirani in to je zelo vspodbudno. Igralci pa so že odleteli v Nemčijo, kjer bodo tri dni in bodo opravili priprave ter dve prijateljski tekmi. Jutri Standard čaka prva prijateljska tekma in sicer proti nemškemu drugoligašu FSV Frankfurtu.

    18.7.2008

    FSV FRANKFURT 0:1 STANDARD

    0:1 Igor de Camargo (72)

    Maučec: Prijateljska tekma je in ni bilo tistega pravega tekmovalnega naboja, pravtako še nisem našel tiste naše najmočnejše enajsterice. Prevladovali smo, a napada nismo znali zaključiti. Vsekakor rezultatsko tekma ni najboljša, saj bi pravzaprav morali zmagati z večjo razliko. Kar se tiče igre pa smo igrali kar všečno. Jutri nas čakata dva treninga, verjetno bo en kondicijski in en malo lažji trening, še ne vem če z žogo ali brez nje. Potem pa nas pojutri čaka malo težji nasprotnik kot je Frankfurt in sicer Duisburg, upam, da bodo tisto tekmo igralci vzeli bolj resno ter zabili več golov. Vsekakor pa je v prvi vrsti to pripravljalna tekma na kateri nočem, da bi se kdo poškodoval.

    20.7.2008

    DUISBURG 3:2 STANDARD

    0:1 Benjamin Nicaise (7)
    0:2 Steven Defour (15)
    1:2 Cristian Tiffert (62)
    2:2 Cristian Tiffert (78)
    3:2 Nicky Adler (80)


    Maučec: Kljub temu, da sem v drugem polčasu menjal celotno ekipo jemljem to tekmo kot slabo, ne bi si smeli privoščiti tega v drugem polčasu, predvsem obramba ne. Tako zaključujemo trodnevne priprave v Nemčiji z malo grenakim priokusom. Vračamo se v Belgijo, kjer se bomo začeli pripravljati na Superpokal, ki ga bomo odigrali proti Anderlechtu. Upam na prvo lovoriko!


    21.7.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Hbvlbe

    PRETEPLI MARCA INGRAO-JA!

    Slaba vest prihaja iz aktualnega belgijskega prvaka Standarda, namreč
    včeraj zvečer so trije neznanci pred bančnim avtomatom po dvigu
    100€ brutalno pretepli levega vezista Marca Ingrao-ja. Nesrečneža sta najprej
    dva zamaskirana človeka zbila na tla, nato pa ga držala, da ga je
    tretji zamaskiranec brcal v glavo in rebra. Potem, ko so Ingrao-ja
    pretepli so mu vzeli 100€ in zbežali neznano kam. Zaenkrat policija,
    ki preiskuje dogodek ni našla še nobene sledi za nasilnežemi,
    pravtako pa ni bilo nobenega očividca. Na kraju pretepa je Ingrao-ju
    prvi na pomočpriskočil 44-letni stanovalec bloka, ki je v bližini, takoj
    je poklical rešilce, ki so prišli čez 10 minut in Marca Ingrao-ja pripeljali
    v bolnišnico v Liegu,kjer je ostal na opazovanju. Odkrili so, da ima
    zlomljeni dve desni rebri,na glavi pa ima odrgnine in menda celo
    počeno lobanjo. Po prvih predvidevanjih zdravnikov naj bi bil Marco
    Ingrao iz igrišč odsoten kar 5 mesecev. Lahko pa samo pomislimo
    kako inteligenti oz. obupani so bili ti trije storilci, da so storili to kar
    so storili za vsega 100€. Policija pa ne izključuje možnost, da bi bil
    v ta napad vpletennekdanji trener Standarda Laszlo Bölöni, zato so
    ga že zaslišali. Več o tem dogodku bo znanega v prihodnjih dneh,
    Marcu pa želimo čimprejšnje okrevanje!

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] E1_GF31JT94R.1+FOMARCO
    Nesrečnež


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Spletna-stran
    PRVI PRIHODI IN ODHODI

    Stvari v Standardu kljub nesrečnem dogodku nogometaša
    tečejo normalno. Prišla sta prva dva igralca, Standard pa je
    zapustil prvi igralec po prihodu Maučeca. Vsi trije prestopi
    so posoje. Prvi igralec, ki je okrepil moštvo Standarda je
    igralec na poziciji levega branilca, katera je bila ob prihodu
    Maučeca najšibkejša, to pozicijo je izboljšal Razvan Rat,
    27-letni Romun, ki prihaja na posojo iz ukrajinskega Šahtjorja
    do konca sezone. Kot drugi igralec, ki je okrepil vrste
    Standarda je dokaj neznani, a po mnenju Maučeca
    kakovosten Brazilec, ki igra v napadu. Ime mu je
    Thiago Birica, prihaja pa na posojo
    do konca sezone iz brazilskega Sao Paulo-ja, star je 20 let.

    Kot prvi pod Maučecovim vodstvom pa je Standard zapustil
    Wilfried Dalmat, 26-letni Francoz odhaja za 75.000 € na
    posojo do konca sezone v švedski Djurgarden, ki ima po koncu
    sezone možnost desnega vezista Standarda odkupiti za 2.900.000€.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Dalmat_wilfried_mons
    Ni bil v prvem planu Maučeca

    25.7.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Spletna-stran

    MAUČEC OBJAVIL SEZNAM NOGOMETAŠEV ZA TEKMO Z ANDERLECHTOM, NOVA AKCIJA NA SPLETNI STRANI

    Jutri bo v Bruslju potekal superpokal Belgije na stadionu Roi Baudouin.
    Maučec je za to tekmo vpoklical 18 igralcev, na katere bo računal na tej
    tekmi. Maučec pričakuje zmago in prvo lovoriko na klopi Standarda
    že po nekaj več kot enem tednu, ko je na klopi tega belgijskega
    prvaka. Na vprašanje o taktiki je Maučec kratko in jedrnato odgovoril:
    "Nič ne bom razkrival glede jutrišnje taktike, vse boste izvedeli ob
    pravem času." Torej bomo vse izvedeli tik pred začetkom jutrišnje
    tekme, ki jo bomo prenašali tudi na naši spletni strani.

    Vpoklicani igralci:

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Vpoklicani-igralci-za-te

    AKCIJA

    Ob enem pa obveščamo, da se je klub odločil za posebno akcijo,
    v kateri sodelujejo vsi navijači Standarda! Akcijase imenuje
    "Standard Fans On Tour", torej Standardovi navijači na potovanju.
    Klub hoče, da če gre kdorkoli na potovanje v zanimiv kraj in se
    slika z Standardovim dresom, šalom, skratka s katero koli stvarjo,
    ki kaže, da navija za Standard pošlje sliko na email kluba in bo objavljena
    na spletni strani v rubriki Standard Fans On Tour.

    26.7.2008

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 2
    SUPERPOKAL

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Brussels
    Stade Roi Baudouin, Bruselj
    49988 gledalcev


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 250STANDARD - ANDERLECHT[FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 256

    Začetni enajsterici:

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Standard-vs-anderlecht

    3:1 (2:0)

    1:0 Nemanja Rnić (avtogol 21)
    2:0 Axel Witsel (pen 29)
    3:0 Steven Defour (59)

    3:1 Olexandr Yakovenko (69)
    Inj. Dieumerci Mbokani (2 tedna)
    Inj. Marcos (2 tedna)


    Igralec tekme: Razvan Rat (7.6)

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 222286

    Komentar: Prekrasno! Če smo šli v tekmo dokaj nesamozavestno in nesigurni vase smo s to tekmo in z prvo lovoriko v tej sezoni in mojo prvo na klopi Standarda potrdili, da znamo igrati dobro in da se trdo ter zavzeto delo na treningih obrestuje. Prvi gol za nas je praktično v celoti pripravil Izraelec Salim Toama, ki je z leve strani podal v sredino, kjer je pred Thiago Birico skočil Nemanja Rnić, a je posredoval zelo nespretno in si z glavo zabil avtogol. V 29. minuti je prekršek nad Axel-om Witsel-om pomenil enajstmetrovko za Standard, ki jo je realiziral sam. Potem v drugem polčasu je za veliko vodstvo 3:0 poskrbel Steven Defour s evrogolom iz prostega strela iz 25-ih metrov. Še en evrogol smo videli za končni rezultat 3:1 ko je Olexandr Yakovenko zabil iz 30-ih metrov s pravim projektilom.


    29.7.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Spletna-stran

    PAKET IZ JUVENTUSA!

    V Standard prihajata na posojo dva igralca torinskega Juventusa,
    oba sta vezista, talentirana in dovolj dobra za Standard.
    To sta 19-letni centralni vezist, Šved Albin Ekdal
    in 18-letni centralni vezist, ki lahko igra tudi na levi strani,
    Španec Iago. Vsekakor sta ta dva
    igralca popestrila izbiro Maučecu za vezno linijo, ki je že tako
    ali tako močna. Juventus je bil za te dve posoji posebej interesiran
    zaradi odličnih pogojev v Standardu za napredovanje mladih igralcev.

    1.8.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Goalcom

    [size=150]ŽREB 3. KOLA KVALIFIKACIJ ZA LIGO PRVAKOV![/size]

    Danes je bil v Nyonu v Švici opravljen žreb 3. kola kvalifikacij za uvrstitev
    v ligo prvakov. Žreb nam je dal naslednje dvoboje:
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 3-kolo-kvalifikacij-za-l

    Komentar: Dobili smo Spartak, ki ni lahek nasprotnik, ni pa tudi najtežji
    možen nasprotnik, tako, da smo delno lahko zadovoljni. Vsekakor je premagljiv
    na obeh tekmah, mi pa bomo morali to dokazati s tako igro kot smo igrali
    v superpokalu proti Anderlechtu. Možnosti torej so, zavedam pa se, da se
    lahko zgodi, da nas Spartak skupno premaga, a bodimo optimisti, torej
    pričakujem napredovanje v skupinski del lige prvakov!


    Mediji v Belgiji še ze ukvarjajo z napovedovanjem favoritov za
    prihajajoče belgijsko prvenstvo oz. začetek t.i. Jupiter Pro
    League. Znani belgijski spletni medij je napovedal tako:
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Predvidevanje-stave


    1.8.2008

    STANDARD
    2:0 STANDARD U19
    1:0 Steven Defour (10)
    2:0 Oguchi Onyewu (26)


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Spletna-stran

    "STANDARD FANS ON TOUR"
    PRVI ODZIVI NA AKCIJO!


    Do danes so na e-mail naslov Standarda prispele 3 slike Standardovih
    navijačev na potovanju. Tukaj jih objavljamo...

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Connamara_large
    Nico, Scal in Ditch so bili na Irski, v kraju Connamara, kjer je nastala tale slika.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Palmamallorca_large
    V Mallorci je bil naš zvesti navijač, mladi Filip.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Kosovo_large
    Jean in Pascal, ki sta sliko poslala iz Kosova.


    2.8.2008

    Danes se je klub povezal z francoskim drugoligašem Vannes Olympique Club. Standard je postal matični klub tega kluba in bo posojal igralce v njihov klub.
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Povezava-z-vannes-olympi

    3.8.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Spletna-stran

    DVA PRIHODA, DVA ODHODA

    Porto se je odločil, da na 17-letnega Čeha, ki igra v napadu, Alexandra Jakubova letos ne bo
    računal in ga bo posodil k nam v upanju, da bo tukaj dobil več minutaže. Roko na srce
    je Jakubov slab igralec in bo igral za mladince. Druga okrepitev pa je pravzaprav
    prvi nakup Maučeca. Za 50.000 € se v Standard iz Cisco Rome seli mladi, pravtako
    17-letni srednji vezist, Italijan Mascio. Zaradi velike konkurence
    na sredini igrišča pri Standardu bo prvo sezono igral za mladince, ob poškodbah pa bo
    vpoklican v prvo ekipo Standarda. Maučec meni, da je Mascio zelo dobra naložba za
    prihodnost in da lahko postane "novi Defour".

    Standard pa je nekaj malega zaslužil na dveh posojah, in sicer je Alexa Silvo posodil
    v Leixoes in za to prejel 50.000€. V Trofense pa je na posojo do konca sezone odšel
    Alandson, Standard je za to prejel 18.000 €.

    7.8.2008

    STANDARD 2:1 SPORTING
    1:0 Igor de Camargo (13)
    2:0 Igor de Camargo (74)
    2:1 Rodrigo Tiui (90+4)


    Komentar: Vsekakor sem zadovoljen s to tekmo, premagali smo za moje pojme močnejšega nasprotnika in to kar zanesljivo. Prevladovali smo celotno tekmo, tudi v drugem polčasu, ko so na igrišče prišle rezerve. Igor de Camargo je zabil dva prekrasna gola potem, ko je vtekel v prazen prostor. Pri prvem golu ga je zaposlil Steven Defour, pri drugem pa Gaël Arend. Tako lahko potujemo v Rusijo na prvo tekmo 3. kola kvalifikacij za ligo prvakov optimistično in brez bojazni v svoje sposobnosti.

    8.8.2008
    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Spletna-stran

    IMENOVANJE KAPETANA, ODHOD

    Danes je trener Standarda Jaka Maučec imenoval kapetana in podkapetana moštva
    v sezoni 2008/2009. Vlogo kapetana je po pričakovanju dobil Steven Defour,
    vlogo podkapetana pa je za nekatere presenetljivo, za nekatere tudi ne dobil še en mlad
    in talentiran igralec, ki ga Maučec smatra za enega boljših in sicer 19-letni Axel
    Witsel
    . Standardu bosta torej med igralci poveljevala dva izredna talenta,
    ki si bosta s to izkušnja zgradila avtoriteto in samozavest za nadaljno kariero.

    Standard pa je posodil prvega igralca v klub Vannes, s katerim se je pred kratkim
    povezal. V francoskem drugoligašu bo to sezono prebil 24-letni Hrvat Leon Benko,
    kjer Maučec upa, da bo dobil vidnejšo vlogo, da ga bo Maučec lahko opazoval. Če
    ne bo igral dobro bo po sezoni odšel oz. ga bo Standard spet poslal kam na posojo,
    če pa bo igral odlično pa obstaja verjetnost, da bo v naslednji sezoni v prvih planih
    pri Standardu. Z posojo je bil zadovoljen tudi Benko, saj je še dokaj mlad in bi rad
    igral, pravtako pa mu je zelo všeč francoski stil igranja.

    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] 1874589923_small_1
    Podkapetan in kapetan

    Sponsored content


    [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba] Empty Re: [FM 2009] Standard - Jakmau [Zgodba]

    Objavlja  Sponsored content


      Danes je Sob Apr 27, 2024 11:44 am